Blog

Paris-Roubaix 2015

11.04.2015 17:34

Zajtra začína už 113. ročník tohto prestížneho preteku. Pretek začína o 10:30. Tento rok sa opäť môžeme tešiť na veľmi náročný pretek. Svoj titul sa pokúsi obhájiť minuloročný víťaz Niki Terpstra, ktorému budú na krk dýchať borci ako Kristoff (najúspešnejší na jarných klasikách), Wiggins a iní. Etapa bude mať 253,5 km z mesta Compiègne do Roubaix. A nakoniec by som chcel osobne zaželať veľa šťastia Petrovi Saganovi z tímu Tinkoff-Saxo.

28.09.2014 16:30
Michal Kwiatkowski sa stal víťazom etapy, ktorá ho ustanovila majstrom sveta v cyklistike. Tento Poliak predviedol úžasný výkon, keď si dokázal udržať iba nepatrný náskok pred skupinkou prenasledovateľou ,ktorí po obrovskom úsilí ho dobehnúť nakoniec zlyhali.
S. Gerrans má striebro a Valverde bronz. Michal Kwiatkowski je zlatí a získava dúhový dres pre majstra sveta.

Kto z našich je v Ponferrade?

28.09.2014 15:33
Za Slovensko tu jazdia borci ako:

109 SAGAN Peter
110 VELITS Martin
111 VELITS Peter

Takisto držíme palce českým cyklistom, ktorý nám počas  tejto sezóny takisto robili radosť svojimi výkonmi a bolo sa načo pozerať:

147 BARTA Jan
148 STYBAR Zdenek
149 VAKOC Petr

Majstrovstvásveta v cestnej cyklistike - Ponferrada 2014 Španielsko

28.09.2014 15:19

MS sa blížia jednoznačne ku koncu, tak sa poďme pozrieť čo sa doteraz udialo.
Ako prvá disciplína tu bola tímová časovka, ktorú vyhral tím BMC s naším Petrom Velitsom. Pre Peťa to už je 3. víťazstvo takéhoto druhu na majstrovstvách sveta.

Pripájam aj link:

Ďalej prišla na rad individuálna časovka. Bol to súboj obhajcu T.Martina a B.Wiggina. Z tejto dvojice nakoniec vyšiel víťazne B.Wiggins (Sky), ktorý svojím víťazstvom zosunul 3-násobného majstra sveta a zosunul ho z časovkárskeho trónu. Bol rýchlejší o 26 sek. Tímto dvom cyklistom snažil prekaziť plány aj Tom Dumoulin, ktorý skončil za Wigginsom 40 sek.

Dnes bola odštartovaná posledná disciplína na majstrovstvách sveta v španielskej Ponferrade. Profi Peletón čaká 14 kôl po 18,2km =254,8km.

Jens Voigt prekonal svetový rekord v hodinovke

20.09.2014 19:51

43. ročný cyklista ukončil svoju kariéru asi tým najlepším možným spôsobom, keď prekonal svetový rekord v hodinovke na dráhe a dosiaho 51,115 km (niečo cez 200 kôl), takto  prekonal českého jazdca Ondřeja Sosenku.

Vuelta 21. etapa

14.09.2014 21:24

Dnes sa konala časovka, ktorá uzavrela tento ročník Vuelty.Bola dlhá 9,7 km . Štart bol v Santiago De Compostela , cieľ v Santiago De Compostela. El Final Del Camino. Dne už bolo v podstate rozhodnuté o celkovom víťazovi, takže táto časovka už nezamiešala karty medzi lídrami pretekov.

Profil trate:

Contador počas týchto pretekov predviedol úžasné výkony, hlavne po tom ako sa dal do poriadku po Tour de France, kde spadol a zranil si koleno a ešte k tomu si zlomil holennú kosť. Tento borec je veľký bojovník a v Španielsku je veľmi populárny. Contadorovi právom patrí červený dres.Celkovo sa španielom tento rok mimoriadne darilo, veď v prvej desiatke sú až piati.
   Tohtoročným asi najväčším smoliarom bol Nairo Quintana, ktorý prišiel o červený dres, keď spadol až dva-krát a ďalej v pretekoch kvôli zraneniu nepokračoval.

10. NAVARRO, D. COF + 13' 02''

Z našich cyklistov sa darilo najlepšie Martinovi Velitsovi.
Peter Sagan z pretekov odstúpil už počas 13. etapy. Údajne sa chce pripraviť na majstrovstvá sveta.

130. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma - Quick-Step 85h 40' 13'' + 4h 15' 08''

Vuelta 20. etapa

13.09.2014 17:56

Dnes sa pretekalo na 185.7 km.

profil trate
Profil 19. etapy

Osobne sa mi páčil výkon tímu Sky, ktorý urobil veľké množstvo práce pre Ch. Frooma. Najzaujímavejším bol takmer ako vždy koniec pretekov,posledné kilometre,kde šli bok po boku Froome, Valverde a líder pretekov Contador. Froome ukázal bojovného ducha, keď urobil mnoho nástupov aby sa odpútal od Contadora a vybojoval si nejaké sekundy naňho ale bolo to márne. Contador si  nenechal Frooma poodbehnúť a na konci sám nastúpil a vyhral túto etapu s náskokom cca 16 sek. Valverde si udržal celkovo tretiu pozíciu, keď aj on predbehol Rodrigueza a v etape skončil taktiež tretí. Zajtra pelotón čaká časovka dlhá 9,7 km ,čo je tohtoročná posledná etape Vuelty.

Contador, Froome, Valverde ,Aru

Vuelta 19. etapa

12.09.2014 17:37

Takže dnes cyklisti pretekali na 180,5 km po prevažne rovinatej etape, na ktorej boli len dve vážnejšie stúpania, ak by sa to dalo tak povedať.Celkovo táto etapa nebola zlomová a neovplyvnila celkovú kvalifikáciu.Štart bol v Salvaterra Do Mino, cieľ v Cangaz Do Morrazo. Víťazom sa stal A.Hansen (LTB), ktorí sa 6 km si pred cieľom urobil niekoľko sekundový náskok a ten sa mu podarilo udržať až do konca, napriek snahe pelotónu ho dolapiť.